inteligentny wózek

Polski

Wynalazek roku 2014 dla wrocławian

Polskie wynalazki

Nagrodę Polski Wynalazek Roku 2014 przyznano za projekt wózka inwalidzkiego. Zaprojektowany przez młodych innowatorów wózek nazwany „iWheel” wyposażony jest w komputer, który pozwala nie tylko sterować samym pojazdem. Daje także możliwość przesłania informacji w sytuacji zagrożenia lub wypadku, ale także uruchamiania wyłączników światła, czy zamykania drzwi. 

Inteligentny wózek najlepszym polskim wynalazkiem

Wynalazek roku - Inteligentny wózek inwalidzki - Patryk Arłamowkski - Evertiq

Partyk Arłamowski, twórca Wynalazku Roku, czyli inteligentnego wózka inwalidzkiego, szuka partnera biznesowego i ma w zanadrzu wiele nowych pomysłów. Inteligentny wózek inwalidzki zdobył tytuł Polskiego Wynalazku Roku w konkursie organizowanym przez Telewizję Polską oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Prototyp wózka iWheel powstał w firmie Arlamowski Investment.

Wózek sterowany myślami

Gazeta Wrocławska - Inteligentny wózek inwalidzki iWheel

Taki sprytny, że sam otworzy też drzwi do mieszkania. Słowacy są zainteresowani wrocławskim wynalazkiem, nasi urzędnicy mniej. Prototyp młodego wynalazcy znalazł się w finale konkursu "Wynalazek Roku". Jest to inteligentny wózek dla osób niepełnosprawnych. Nazywa się iWheel. Na razie jest prototypem.