Patryk Arłamowski

Undefined

Czy łatwo być w Polsce wynalazcą?

Droga od pomysłu do patentu jest w Polsce bardzo trudna, czasochłonna i ryzykowna. Tymczasem innowacyjność, tak ważna w dzisiejszym świecie globalnej gospodarki, realizowana jest w znacznej mierze właśnie poprzez opracowywanie i wdrażanie nowych wynalazków. W wywiadzie Informacyjnej Agencji Radiowej Patryk Arłamowski odpowiada na pytania o stan polskich innowacji.

Patent na sukces

Innowacyjny pomysł, dobry zespół i determinacja w dążeniu do celu – to podstawowe czynniki sukcesu - w tych słowach mówił o początkach swojego biznesu na konferencji Patent na sukces 25-letni wynalazca Patryk Arłamowski. Ponadto innowatorzy wskazują, że przy realizacji nowatorskich projektów bardzo ważne są takie czynniki jak kreatywność w rozwiązywaniu problemów i poszukiwaniu nowych rozwiązań. Ważne jest również przyznawanie się do tego, że czegoś nie potrafimy.

Wizjonerów zderzenia z rzeczywistością

PulsHR o konferencji "Patent na sukces" - „W pewnym momencie udało nam się uzyskać popularność, ponieważ naszym projektem zainteresowały się media. Wówczas zaczęli do nas dzwonić inwestorzy. Niestety niemal wszyscy oczekiwali dużych zysków w krótkim czasie i najlepiej bez ryzyka (...)” – o problemach, z jakimi borykają się wynalazcy, o determinacji oraz o grafenie - materiale przyszłości