iWheel

Polski

Wynalazek roku 2014 dla wrocławian

Polskie wynalazki

Nagrodę Polski Wynalazek Roku 2014 przyznano za projekt wózka inwalidzkiego. Zaprojektowany przez młodych innowatorów wózek nazwany „iWheel” wyposażony jest w komputer, który pozwala nie tylko sterować samym pojazdem. Daje także możliwość przesłania informacji w sytuacji zagrożenia lub wypadku, ale także uruchamiania wyłączników światła, czy zamykania drzwi. 

Inteligentny wózek najlepszym polskim wynalazkiem

Wynalazek roku - Inteligentny wózek inwalidzki - Patryk Arłamowkski - Evertiq

Partyk Arłamowski, twórca Wynalazku Roku, czyli inteligentnego wózka inwalidzkiego, szuka partnera biznesowego i ma w zanadrzu wiele nowych pomysłów. Inteligentny wózek inwalidzki zdobył tytuł Polskiego Wynalazku Roku w konkursie organizowanym przez Telewizję Polską oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Prototyp wózka iWheel powstał w firmie Arlamowski Investment.

Wózek sterowany myślami

Gazeta Wrocławska - Inteligentny wózek inwalidzki iWheel

Taki sprytny, że sam otworzy też drzwi do mieszkania. Słowacy są zainteresowani wrocławskim wynalazkiem, nasi urzędnicy mniej. Prototyp młodego wynalazcy znalazł się w finale konkursu "Wynalazek Roku". Jest to inteligentny wózek dla osób niepełnosprawnych. Nazywa się iWheel. Na razie jest prototypem.

 

Technologie są SMART

Technologie są Smart - polski sukces na CeBIT

"LightBox to urządzenie, które wzbudziło zainteresowanie na Międzynarodowych Targach CeBIT2014. Pozwala sterować oświetleniem za pomocą aplikacji w smartfonie lub tablecie" - o naszym najnowszym produkcie oraz o tym, czym jest Projekt iWheel napisała Gazeta Wrocławska

 

Brain Controlled Wheelchair

Firma Arłamowski Investment rozpoczęła właśnie prace nad nowym projektem, którego celem jest stworzenie sterowanego przy pomocy myśli wózka inwalidzkiego dla osób sparaliżowanych. Być może już wkrótce osoby, które dotychczas – w wyniku wypadków czy chorób - skazane były na nieustającą pomoc innych – będą mogły samodzielnie poruszać się i wchodzić w interakcję z otoczeniem.