darin

Undefined

Inteligentne systemy - Świat Architektury

Inteligentny dom, inteligentny budynek

Inteligentny dom, inteligentny budynek - to chyba jeden z najczęściej powtarzanych, niepawdziwych sloganów marketingowych ostatnich czasów. Dlaczego jednak budzą takie porządanie i dlaczego Patryk Arłamowski nie wyobraża sobie życia w domu pozbawionym inteligencji? Oraz o nowym pomyśle firmy Arlamowski Investment, który może zmienić to, jak je postrzegamy. Zapraszamy do lektury artykułu w najnowszym numerze Świata Architektury.

 

Darin - simply smart

The youthful passion for experimentation and the professional knowledge obtained by studying Automatics and Robotics at Wroclaw University of Technology became the basis for the creation of an innovative product – more precisely the creation of several products under the common brand “DARIN – simply smart”.

Czy łatwo być w Polsce wynalazcą?

Droga od pomysłu do patentu jest w Polsce bardzo trudna, czasochłonna i ryzykowna. Tymczasem innowacyjność, tak ważna w dzisiejszym świecie globalnej gospodarki, realizowana jest w znacznej mierze właśnie poprzez opracowywanie i wdrażanie nowych wynalazków. W wywiadzie Informacyjnej Agencji Radiowej Patryk Arłamowski odpowiada na pytania o stan polskich innowacji.

Patent na sukces

Innowacyjny pomysł, dobry zespół i determinacja w dążeniu do celu – to podstawowe czynniki sukcesu - w tych słowach mówił o początkach swojego biznesu na konferencji Patent na sukces 25-letni wynalazca Patryk Arłamowski. Ponadto innowatorzy wskazują, że przy realizacji nowatorskich projektów bardzo ważne są takie czynniki jak kreatywność w rozwiązywaniu problemów i poszukiwaniu nowych rozwiązań. Ważne jest również przyznawanie się do tego, że czegoś nie potrafimy.

Wizjonerów zderzenia z rzeczywistością

PulsHR o konferencji "Patent na sukces" - „W pewnym momencie udało nam się uzyskać popularność, ponieważ naszym projektem zainteresowały się media. Wówczas zaczęli do nas dzwonić inwestorzy. Niestety niemal wszyscy oczekiwali dużych zysków w krótkim czasie i najlepiej bez ryzyka (...)” – o problemach, z jakimi borykają się wynalazcy, o determinacji oraz o grafenie - materiale przyszłości

Home&Market - artykuł w magazynie dla menadżerów

Home&Market - kwiecień 2013

Home&Market jest najstarszym na polskim rynku miesięcznikiem gospodarczym dla menedżerów najwyższych szczebli. Publikuje zestawienia i analizy branżowe oparte na wynikach finansowych największych firm. Szczególnie cenione są autorskie materiały pisane przez praktyków rynku.  W kwietniowym numerze ukazał się obszerny artykuł poświęcony działalności Patryka Arłamowskiego i jednemu z jego wynalazków.

 

Darin - po prostu inteligentny

Młodzieńcze zamiłowanie do eksperymentowania oraz specjalistyczna widza zdobyta podczas studiów na kierunku Automatyka i Robotyka Politechniki Wrocławskiej stały się podstawą do stworzenia innowacyjnego produktu – a dokładniej kilkunastu produktów pod wspólną nazwą „DARIN – Po prostu inteligentny”.

Strony