Moda na Bluetooth 4.0 Low Energy

Bluetooth Low Energy - BleBox.eu

Mówi się o „Polskiej Dolinie Beaconowej”, a na portalach crowdfundingowych start-upy z całego świata zbierają fundusze na projekty oparte o Bluetooth Low Energy (BLE). Czym jest ten niskoenergetyczny Bluetooth? - w wywiadzie dla magazynu Evertiq na te i inne pytania odpowiada zespół BleBox.eu

(...) BleBox to dalszy krok w automatykę budynkową – branżę, z którą Patryk Arłamowski związany jest od prawie 8 lat – najpierw hobbystycznie, później naukowo, a następnie tworząc autorski system inteligentnego budynku DARIN (później uznany za innowację produktową i procesową przez Politechnikę Wrocławską).  

– Jednak patrząc przez pryzmat BleBox, żadne z uprzednich rozwiązań nie było tak innowacyjne i obiecujące jak te oparte na Bluetooth 4.0 – ocenia Arłamowski. O jego determinacji może świadczyć fakt, iż w ostatnim roku firma z własnych środków zainwestowała ponad milion złotych w rozwój technologii BleBox oraz stworzenie pierwszych produktów i wdrożenie do produkcji sterownika oświetlenia LightBox. – A gdy inwestuje się własne, a nie unijne środki, każdą złotówkę ogląda się po trzykroć. I nie ma mowy o jej wydaniu, dopóki nie zdobędzie się pewności, że to ma sens – podsumowuje twórca Bleboxów.

Więcej w artykule: Moda na Bluetooth 4.0 Low Energy, Evertiq.pl dn. 16 października 2014r.