Patryk Arłamowski

Patryk Maria Arłamowski

Patryk Maria Arłamowski – urodzony 18 marca 1988r. absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej na kierunku Automatyka i Robotyka, specjalista Systemów Informatycznych w Automatyce.

Według magazynu dla projektantów i Inwestorów – USPRO – „wizjoner, wybitny projektant rozwiązań związanych z nowoczesnymi technologiami. W latach 2011 – 2013 dyrektor Działu Badań i Rozwoju w firmie Polska Projektowa. Pasjonat podróży oraz sportów ekstremalnych, w szczególności jeździectwa i nurkowania. Twórca jednego z największych magazynów jeździeckich w Polsce”.

Pomimo młodego wieku posiada wieloletnie doświadczenie biznesowe, ściśle związane z technologiami innowacyjnymi, w szczególności działającymi w oparciu o przetwarzanie rozproszone oraz sieci telekomunikacyjne. Przed dwudziestym piątym rokiem życia zaprojektował i wdrożył na rynek ponad dwadzieścia produktów wykorzystujących innowacyjne rozwiązania. W celu ochrony innowacyjności, złożone zostało kilkadziesiąt zastrzeżeń patentowych.

Patryk Arłamowski jest m.in. autorem koncepcji autonomicznego systemu Inteligentnego Budynku, która wkrótce po obronie jako praca dyplomowa została sprzedana i skomercjalizowana. Przez przeszło półtora roku grupa naukowców - inżynierów elektroniki, programistów i specjalistów od tworzenia intuicyjnych interfejsów użytkownika pod jego kierunkiem stworzyła najtańszy na świecie i jeden z najbardziej innowacyjnych systemów Inteligentnego Budynku – DARIN.

Stworzony produkt w opinii uznanych znawców tematu, m.in. dr hab. inż. Antoniego Izworskiego, autora wielu publikacji krajowych i zagranicznych, projektów instalacji przemysłowych i ba
dawczych oraz laboratoriów dydaktycznych stanowi innowację zarówno procesową jak i produktową.

Opracowane przez autora rozwiązanie oraz produkt zostały nominowane do prestiżowego konkursu „Polski wynalazek roku” organizowanego przez Telewizję Polską przy współpracy czołowych, polskich uczelni.

Mając na celu rozwinięcie kompetencji związanych z zarządzaniem, po ukończeniu kształcenia na Politechnice Wrocławskiej, Patryk Arłamowski podjął dalsze studia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, gdzie obecnie kończy kształcenie na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji - specjalność przedsiębiorczość i innowatyka.

By lepiej poznać kulturę biznesu na świecie oraz zdobyć umiejętności niezbędne do kierowania międzynarodowymi zespołami, studiował także na kierunku „International Business” jednej z najbardziej prestiżowych uczelni w Europie – „Universitat Autònoma de Barcelona”, specjalizując się w zakresie przedsiębiorczości innowacyjnej oraz handlu międzynarodowego.

Patryk Arłamowski jest certyfikowanym kierownikiem projektów PRINCE2® oraz specjalistą zarządzania laboratorium badawczym, zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2005. 

Więcej informacji, w tym wykształcenie i doświadczenie zawodowe: