Brain Controlled Wheelchair

Firma Arłamowski Investment rozpoczęła właśnie prace nad nowym projektem, którego celem jest stworzenie sterowanego przy pomocy myśli wózka inwalidzkiego dla osób sparaliżowanych. Być może już wkrótce osoby, które dotychczas – w wyniku wypadków czy chorób - skazane były na nieustającą pomoc innych – będą mogły samodzielnie poruszać się i wchodzić w interakcję z otoczeniem.

Rozwiązanie, nad którym pracujemy składać się będzie ze specjalnego urządzenia odczytującego i analizującego fale mózgowe a następnie komunikującego się z otoczeniem – od napędów wózka inwalidzkiego i sensorów analizujących ruch i położenie osoby oraz możliwe zagrożenia – po instalacje inteligentnego budynku. Nie dość, że osoba sparaliżowana będzie w stanie samemu kierować wózkiem, to jeszcze sama otworzy drzwi do budynku, zamknie okna i wyłączy oświetlenie. Gdy źle się poczuje lub będzie potrzebować pomocy, siłą myśli wezwie pomoc. Jeśli znajdzie się w niebezpieczeństwie – urządzenie zrobi to za nią”.

Brzmi jak fragment powieści science fiction? A gdyby ktoś opowiedział 50 lat temu o urządzeniu wielkości tali kart, które w dowolnym miejscu na świecie pozwala komunikować się z innymi oraz daje dostęp do praktycznie całej dostępnej wiedzy, uwierzylibyście? Innowacje zmieniają świat. A my chcemy być tego częścią – dodaje Patryk Arłamowski, kierownik projektu.

Przedsięwzięcie to, poza niesieniem pomocy osobom potrzebującym, może stać się również niewzwykle dochodowe. Liczba osób niepełnosprawnych na świecie przekroczyła 500 milionów. Szacuje się, iż ponad 30 mln. to osoby całkowicie sparaliżowane. Stwarza to szansę dla inwestorów, którzy wezmą udział w projekcie na osiągnięcie znaczących zysków.

Postępy w pracach nad projektem można na bieżąco śledzić na naszym facebook'owym profilu.

» kontakt dla mediów: kamila.rudnicka@arlamowski.pl

» kontakt dla inwestorów: patryk@arlamowski.pl