Media

» Kontakt dla mediów: kamila.rudnicka@arlamowski.pl

Artykuły, komentarze, wywiady i opinie związane z wynalazkami, innowacjami oraz pozostałą działalnością

Polish

Wybory przyszłości

głosowanie elektroniczne - urna wyborcza

Młody wrocławski naukowiec wynalazł urnę wyborczą, która uniemożliwia fałszowanie wyników głosowania i błyskawicznie liczy głosy. Przejrzysta urna to przejrzyste wybory. Tradycyjna urna wyborcza to po prostu skrzynka do wrzucania kart. Nowoczesna urna naszpikowana jest elektroniką. Więcej w reportarzu autorstwa Sylwi Gazdy z Telewizji Polskiej.

Wynalazek roku 2014 dla wrocławian

Polskie wynalazki

Nagrodę Polski Wynalazek Roku 2014 przyznano za projekt wózka inwalidzkiego. Zaprojektowany przez młodych innowatorów wózek nazwany „iWheel” wyposażony jest w komputer, który pozwala nie tylko sterować samym pojazdem. Daje także możliwość przesłania informacji w sytuacji zagrożenia lub wypadku, ale także uruchamiania wyłączników światła, czy zamykania drzwi. 

Inteligentny wózek najlepszym polskim wynalazkiem

Wynalazek roku - Inteligentny wózek inwalidzki - Patryk Arłamowkski - Evertiq

Partyk Arłamowski, twórca Wynalazku Roku, czyli inteligentnego wózka inwalidzkiego, szuka partnera biznesowego i ma w zanadrzu wiele nowych pomysłów. Inteligentny wózek inwalidzki zdobył tytuł Polskiego Wynalazku Roku w konkursie organizowanym przez Telewizję Polską oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Prototyp wózka iWheel powstał w firmie Arlamowski Investment.

Wózek sterowany myślami

Gazeta Wrocławska - Inteligentny wózek inwalidzki iWheel

Taki sprytny, że sam otworzy też drzwi do mieszkania. Słowacy są zainteresowani wrocławskim wynalazkiem, nasi urzędnicy mniej. Prototyp młodego wynalazcy znalazł się w finale konkursu "Wynalazek Roku". Jest to inteligentny wózek dla osób niepełnosprawnych. Nazywa się iWheel. Na razie jest prototypem.

 

Technologie są SMART

Technologie są Smart - polski sukces na CeBIT

"LightBox to urządzenie, które wzbudziło zainteresowanie na Międzynarodowych Targach CeBIT2014. Pozwala sterować oświetleniem za pomocą aplikacji w smartfonie lub tablecie" - o naszym najnowszym produkcie oraz o tym, czym jest Projekt iWheel napisała Gazeta Wrocławska

 

Pages